Informacja

Nowe produkty

Promocje

Balans ciała

Dyski do ćwiczeń balansowych, poprawiających równowagę, sprawność oraz siłę mięśni

Przybory do tego rodzaju ćwiczeń są niewielkich rozmiarów, wprowadzają urozmaicenie ćwiczeń

Ćwiczenia tego typu wpływają na sprawność całego ciała

Trenery równowagi

Balans ciała Jest 5 produktów.

Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów
Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów

Platformy i piłki do ćwiczenia balansu ciała.

Ćwiczenia poprawiające balansu ciała mogą być wykonywane na zwykłych piłkach do ćwiczeń lub na specjalnego typu platformach. Są to płaskie dyski balansowe do wykonywania ćwiczeń lub wykorzystywane podczas siedzenia u osób z dolegliwościami kręgosłupa, wykonującymi pracę w pozycji siedzącej. Tego typu platformy balansowe mogą być używane także do ćwiczeń po urazach stawów skokowych lub stawów kolanowych, w celu wzmocnienia i rozciągnięcia przykurczonych mięśni. Tego rodzaju stosowanie w okresie rehabilitacji powinno być uzgodnione z lekarzem, rehabilitantem lub trenerem.

Podczas siedzenia na platformie balansowej unika się statycznego siedzenia, zmienia się obciążenie, angażowane są mięśnie tułowia, pośladków i ud oraz zmniejsza się nacisk siedziska. Podczas siedzenia jest możliwość wykonywania drobnych ruchów, angażujących mięśnie całego ciała. W zależności od potrzeb poduszka sensomotoryczna może być napompowana bardziej lub mniej. Mamy możliwość zmiany ciśnienia poduszki, w zależności od masy ciała oraz potrzeb osoby korzystającej z tego typu poduszki.

Z przyborów do ćwiczeń balansowych, dodatkowo występują platformy balansowe o różnych kształtach i różnej wielkości. Są to różnego rodzaju półkule do ćwiczeń balansowych. Dobór odpowiedniego przyboru odbywa się w zależności od potrzeb i wielkości pacjenta.

Zapraszamy do kontaktu z nami w razie pytań, wątpliwości.