Informacja

Nowe produkty

Korekcja postawy

Korekcja wad postawy, skrzywienia kręgosłupa oraz profilaktyczne produkty zdrowotne.

Zapraszamy do zapoznania się z korektorami postawy.

Polecamy wybrane przez nas produkty.

Korekcja postawy Jest 50 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 15 z 50 elementów
Pokazuje 1 - 15 z 50 elementów

Korekcja postawy, przedmioty ortopedyczne.

W kategorii korekcja postawy znajdują się różnego rodzaju ortezy kończyn oraz pasy ortopedyczne i kołnierze. Urządzenia wpływające na korekcję całego ciała, gorsety i pasy przywracające prawidłową postawę oraz różnego typu stabilizatory na kończyny górne i kończyny dolne. Ortezy stosuje się w celu wspomagania stawów po urazie typu skręcenie lub zwichnięcie. Także po zabiegach ortopedycznych lub chirurgicznych.

Pasy, sznurówki na kręgosłup stosuje się w przypadku problemów z kręgosłupem, gdy występuje ból kręgosłupa lub pleców. Sznurówki ortopedyczne to pasy zapinane na rzep, mające na celu ściśnięcie okolicy piersiowej, lędźwiowej lub krzyżowej kręgosłupa, co zmniejsza ucisk na krążki międzykręgowe. Zastosowanie pasa powoduje najczęściej szybkie zniknięcie lub złagodzenie objawów bólowych.

Kołnierze ortopedyczne mają działanie przeciwbólowe i ochronne w przypadku bólu szyji lub głowy. Kołnierz ortopedyczny odciąża odcinek kręgosłupa szyjnego i zapobiega niepotrzebnym ruchom, wywołującym ból szyji. Kołnierze stosuje się po urazach wypadkach lub zabiegach chirurgicznych.

Różnego rodzaju korektory postawy, prostotrzymacze lub tzw. pajączki stosuje się w celu przywrócenia prawidłowej postawy ciała, szczególnie u dzieci w przypadku pleców okrągłych, odstających łopatek, w celu przywrócenia prawidłowej postawy. Istnieją w sprzedaży pajączki wydające sygnał dźwiękowy, który przypomina o ściąganiu łopatek i wyprostowaniu pleców.