Informacja

Nowe produkty

Promocje

Wady stóp

Wkładki ortopedyczne  do stosowania w profilaktyce, zapobieganiu powstawaniu wad stopy.

Wkładki ortopedyczne, korygujące występujące wady stóp.

Wkładki dynamiczne korygujące i profilaktyczne.

Duży wybór wkładek, różne rodzaje.

Wady stóp Jest 12 produktów.

Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów

Wady stóp, wkładki na wady stóp.

Wady stóp są bardzo często występującą chorobą stóp, niezależną od wieku. Wady stóp oraz choroby stóp mogą pojawić się u człowieka w każdym wieku. Wkładki ortopedyczne to wkładki korekcyjne, korygujące ustawienie stopy oraz działające przeciwbólowo. Wady stóp u nóg wymagają konsultacji lekarza lub fizjoterapeuty, nie należy lekceważyć problemu. 

Do najczęstszych wad stóp należy płaskostopie, czyli stopy płaskie. Wada polega na opadnięciu łuku podłużnego stopy, często razem z tą wadą występuje koślawość pięt oraz koślawość kolan. W tego typu przypadkach stosuje się wkładki supinujące lub wkładki unoszące łuk podłużny stopy. Najczęściej występujące wady stóp u dzieci to płaskostopie i koślawość. Ma to związek z osłabieniem układu mięśniowo-więzadłowego. Płaskostopie im szybciej wykryte lepsza następuje korekcja. Wady stópek powinny być korygowane wkładkami korekcyjnymi, w połączeniu z ćwiczeniami stóp.

U kobiet najczęściej występuje płaskostopie poprzeczne, spowodowane opadnięciem łuku podłużnego stopy. Prowadzi to do powstania haluksa. W tym przypadku stosuje się wkładki na płaskostopie poprzeczne z tzw. pelotą. Uniesienie łuku poprzecznego powinno zatrzymać postępowanie wady. Im zrobione to jest wcześniej, tym lepiej to rokuje na przyszłość. Oprócz koślawości stóp może występować szpotawość stępu oraz wysokie podbicie, są to rzadziej spotykane wady, które także wymagają korekcji.

Wkładki i podpiętki

Wkładki i podpiętki do butów to kategoria rozszerzająca naszą ofertę produktów zapobiegających halluksom. Dział naszego sklepu internetowego, w którym znajdziecie Państwo produkty służące lepszej kondycji stóp. Do dyspozycji wkładki, półwkładki i podpiętki na różne schorzenia, pomocne w utrzymaniu zdrowia stóp, bez płaskostopia. Szczególnie polecane pracującym w ruchu.

W przypadku pytań, prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny. Nasi pracownicy to fizjoterapeuci, przeszkoleni w doborze wkładek ortopedycznych.