Informacja

Nowe produkty

Promocje

kręgosłup

Pasy stabilizujące, sznurówki półsztywne i gorsety ortopedyczne na kręgosłup.

Do stosowania po zabiegach operacyjnych, urazach i wypadkach.

Stabilizują i odciążają kręgi kręgosłupa.

kręgosłup Jest 12 produktów.

Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów

Pasy na kręgosłup

Ból kręgosłupa jest często efektem zmian zwyrodnieniowych w odcinkach szyjnym, lędźwiowym bądź krzyżowym kręgosłupa. Najczęstszą przyczyną dolegliwości kręgosłupa jest uraz spowodowany wykonaniem niewłaściwego ruchu lub wypadku. W wielu przypadkach mięśnie i więzadła kręgosłupa są osłabione, na co wpływa prowadzenie siedzącego trybu życia, niewłaściwa postawa podczas pracy i wypoczynku biernego.

Różnego rodzaju pasy na kręgosłup, sznurówki ortopedyczne, kołnierze ortopedyczne w dużym stopniu odciążają i stabilizują kręgosłup we właściwej pozycji, przynosząc ulgę w bólu oraz stanową formę rehabilitacji.

Pasy na kręgosłup i inne artykuły zapewniające dodatkową stabilizację kręgosłupa doskonale uzupełniają rehabilitację po urazie lub zabiegu chirurgicznym.

Lordoza, kifoza, skolioza, dyskopatia, zmiany zwyrodnieniowe na te dolegliwości kręgosłupa skarży się coraz więcej osób. Często szkodzi praca fizyczna, wymagająca dźwigania ciężkich przedmiotów, ale także ta, która wymaga spędzania długich godzin przy komputerze, biurku, czy za kierownicą w pozycji siedzącej.

Pasy na kręgosłyp to stabilizatory wymuszające prawidłową postawę anatomiczną, odciążają i korygują złe ułożenie np. redukuje lordozę, prowokując wypchnięcie miednicy do przodu i wyprostowanie pleców. Noszenie pasa służy wzmocnieniu kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego. Pas zaleca się w celach leczniczych, jak również profilaktycznych, często bywa pomocny podczas rehabilitacji lub pracy fizycznej. Stosuje się go przy zwyrodnieniach kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, dyskopatii lędźwiowej, niestabilności kręgosłupa, nisko zlokalizowanych skoliozach, spondylartozie.

Wybrana przez nas oferta produktów typu pasy na kręgosłup jest na podstawie wyboru pacjentów w naszym medycznym sklepie stacjonarnym. Pasy, które prezentujemy są pewnych producentów, bardzo rzadko są reklamowane, nie ulegają szybkiemu uszkodzeniu. Polecamy zakupy znanych producentów i wybranych produktów.