Informacja

Nowe produkty

Promocje

Kolano

Ortezy, opaski i stabilizatory stawu kolanowego do stosowania po urazach stawu.

Opaski kolana odpowiednio dobrane, odciążają staw kolanowy po urazach.

Skręcenia kolana, zwichnięcia, zerwanie więzadeł krzyżowych.

Kolano Jest 8 produktów.

Pokazuje 1 - 8 z 8 elementów
Pokazuje 1 - 8 z 8 elementów

Stabilizatory kolana

Do stabilizowania stawu kolanowego służą opaski (tutory), ortezy i stabilizatory kolana. Głównym zadaniem stabilizatorów jest unieruchamianie, wzmacnianie i odciążanie stawu kolanowego oraz ograniczanie kąta zgięcia i wyprostu, szczególnie po urazach różnego typu. Stabilizatory kolana i opaski na kolano wspomagają uszkodzone więzadła i stabilizują rzepkę.

Ortezy kolana, stabilizatory kolan pełnią istotną rolę w leczeniu obrzęków, zmniejszaniu dolegliwości bólowych po urazach. Samo zastosowanie opaski lub usztywnienia kolana po urazie, a szczególnie po zabiegu chirurgicznym, działa nie tylko usztywniająca, ale także przeciwbólowo. Działanie usztywniające i stabilizujące pozytywnie wpływa na występujące dolegliwości bólowe. Ponadto opaski z neoprenu lub często stosowanych ortez na kolana, utrzymują właściwą ciepłotę przyspieszając gojenie urazów i poprawiają ukrwienie. Zapobiegają powstawaniu zmian zwyrodnieniowych w obrębie stawu.

Jeżeli chodzi o rodzaje ortez kolan i zastosowane elementy w budowie ortezy, to rozróżniamy różnego rodzaju opaski, usztywniacze lub stabilizatory kolan oraz bardziej skomplikowane w budowie ortezy do uprawiania sportu lub rekreacji.

Opaski są dopasowane do obwodu kolana i obwodów uda i podudzia powyżej kolan. Wykonują kompresję kolana, wspomagając je podczas wykonywania ruchów, często działają rozgrzewająco. Są wykorzystywane w przypadkach doleczania po urazach kolana, kontuzji kolana bądź po zabiegu chirurgicznym. Opaski kolana są stosowane także w przypadkach występowania zmian zwyrodnieniowych, reumatycznych lub innych jednostkach chorobowych.

Stabilizator kolana to orteza zapewniająca  nie tylko kompresję kolana, ale przede wszystkim stabilizację stawu kolanowego. Stabilizacja kolana jest ważna szczególnie po zabiegu chirurgicznym, w początkowym okresie rehabilitacji po zabiegu. Dzięki stabilizacji, uniemożliwiamy wykonanie niewskazanych ruchów, zabezpieczamy kończynę przez niewskazanymi ruchami, szczególnie podczas chodzenia lub w nocy. Ortezy stosowane po zabiegach bardzo często są wyposażone w regulację zakresu ruchu, która umożliwia zablokowanie stawu i stopniowe zwiększanie ruchomości z czasem. O wielkości i zakresie ruchu powinien decydować lekarz lub rehabilitant. Ortezy kolana tego typu są przeważnie wyposażone w paski dociągające ortezę do kończyny i zapobiegające się osuwaniu stabilizatora kolana.