Katalog

Włączone filtry:
  Dostępność
  Stan:

  Informacja

  Nowe produkty

  Promocje

  Piłki do ćwiczeń

  Piłki do ćwiczeń fitness w domu oraz na powietrzu.
  Polecamy piłki przeznaczone do różnych ćwiczeń fitness.

  Piłki do ćwiczeń Jest 20 produktów.

  na stronę
  Pokazuje 1 - 15 z 20 elementów
  Pokazuje 1 - 15 z 20 elementów

  Piłki do ćwiczeń rehabilitacyjnych i fitness.

  Różnego rodzaju piłki do ćwiczeń znajdują coraz większe zastosowanie zarówno w ćwiczeniach fitness, w gimnastyce oraz w rehabilitacji. Piłki umożliwiają wykonanie wielu ćwiczeń, wpływających na sprawność ruchową, poprawę koordynacji, poprawę balansu ciała, poprawę kondycji mięśni i stawów w okresie rehabilitacji po urazach lub zabiegach chirurgicznych. Stosowanie piłek rehabilitacyjnych wpływa na zdrowie i utrzymanie kondycji, umożliwia ćwiczenia nie tylko w siłowniach, klubach fitness, ale także w domu.

  Piłki do ćwiczeń rehabilitacyjnych znajdują coraz większe zastosowanie w procesie rehabilitacji. Umożliwiają wykonanie bardzo różnorodnych ćwiczeń, w różnych pozycjach ułożenia ciała, co jest bardzo często wymaganie w różnego rodzaju schorzeniach, stanach po urazach. Ćwiczenia na piłce rehabilitacyjnej powinno być uzgodnione z lekarzem, rehabilitantem lub instruktorem fitness. Bardzo często ćwiczenia na piłkach rehabilitacyjnych zadawane są do stosowania w domu. Najczęściej wykorzystujemy piłki rehabilitacyjne do ćwiczeń przy bólach kręgosłupa, bólach stawów skokowych, stawów kolanowych czy biodrowych. Ból jest najczęściej wynikiem urazu, może występować w przebiegu choroby lub po zabiegu chirurgicznym. Stosowanie piłek do ćwiczeń ma na celu najczęściej rozciągnięcie przykurczonych mięśni lub rozluźnienie bolących tkanek.

  Duże zastosowanie w rehabilitacji znajdują tzw. piłki z kolcami. Piłeczki z kolcami ą to najczęściej małe piłeczki z twardymi wypustkami. Za pomocą tego typu piłek możemy samodzielnie wykonywać masaż wybranego odcinka ciała, masaż może być też wykonywany przez osobę drugą. Tego typu masaże mogą być wykonywane w rozgrzewce, w celu przygotowania do ćwiczenia, rozgrzania mięśni oraz po wykonaniu ćwiczenia w celu rozluźnienia mięśni, czy zapobieganiu powstawaniu zakwasów. Piłki z kolcami znajdują duże zastosowanie także w masażu skóry po zabiegach chirurgicznych, różnego typu przykurczach mięśni oraz niedowładach mięśni.

  Stosowanie piłek do ćwiczeń fitness znajduje coraz większe zastosowanie. Kluby fitness oferują różnego typu treningi na piłkach gimnastycznych, wpływające na poprawę sprawności, wytrzymałości i równowagi oraz wprowadzające duże urozmaicenie dla osób uprawiających fitness.

  Inny rodzaj piłek to piłki sensomotoryczne, typu dynapad – są to pewnego rodzaju małe platformy balansowe, mające zastosowanie u osób długo przebywających w pozycji siedzącej. Piłki tego rodzaju stosowane są w przypadku występowania bólów kręgosłupa. Doskonale się sprawdzają u osób siedzących w pracy.

  Rodzaj piłki powinien być dobrany w zależności od potrzeb, rodzaju wykonywanych ćwiczeń i celu wykonania ćwiczeń. W razie problemów, nasuwających się pytań, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy z naszym sklepem. Doradzimy jaką piłkę do ćwiczeń wybrać.